Проєкт Lab Discovery Engine

Міжнаціональний суб-грант проєкту NGI Search від програми Horizon Europe HORIZON-CL4-2021-HUMAN-01 “A HUMAN-CENTRED AND ETHICAL DEVELOPMENT OF DIGITAL AND INDUSTRIAL TECHNOLOGIES 2021”, номер проєкту: 101069364.

Опис проєкту

Віддалена система керування лабораторією з відкритим кодом, яка дозволяє установам публікувати, ділитися, відкривати та безпечно отримувати доступ до своїх фізичних навчальних лабораторій, таким чином демократизуючи та розширюючи доступ до обладнання та ресурсів незалежно від місця та часу та заощаджуючи витрати.

Анотація проєкту

Незважаючи на прогрес у віддалених лабораторіях і пов’язаних із пошуком технологій, установам залишається важко ділитися своїми фізичними лабораторіями в Інтернеті, що призводить до неефективної та нестабільної практики. Крім того, заклади з обмеженими ресурсами часто мають менший доступ до необхідних їм лабораторій і пристроїв, що призводить до нерівності в освіті, особливо в галузі STEM.
Проект LabDiscoveryEngine створить структуру ОС, яка дозволить установам ремотизувати та публікувати свої фізичні лабораторії в Інтернеті, перетворюючи їх на віддалені лабораторії та роблячи їх доступними, доступними для виявлення та пошуку. Це підтримуватиме федерацію та забезпечуватиме ефективність
інструменти виявлення для сприяння розробці та міжінституційному обміну новими безпечними віддаленими лабораторіями. Демократизуючи доступ до обладнання, LabDiscoveryEngine змінить спосіб використання, виявлення та спільного використання лабораторій.
Він покращить WebLab-Deusto RLMS, який використовується багатьма установами по всьому світу, автори пропозиції яких є його розробниками та користувачами.

  • грант ЄС: 97 250 євро;
  • внесок партнерів (співфінансування): 0 євро;
  • грант ЄС для НУ “Чернігівська політехніка”: € 23 500 євро;
  • внесок партнерів/реципієнтів (співфінансування) від України: 0 євро.

Основні завдання та етапи проєкту

Етап 1 (MS1): Готовий дизайн LDE.
Дизайн платформи RLMS (можливість виявлення, протоколи об’єднання, стандарти для використання, функції тощо) і розробка. Структура (дизайн API тощо), готовий план розповсюдження та вибрані довідкові лабораторії.
Перевірка: проектна документація (LL), вибір лабораторії (HBRS), план поширення (CPNU).

MS2: Реалізована система LDE.
Платформа та розробка RLMS, реалізація фреймворку LDE.
Перевірка: Відкритий репозиторій (LL).

MS3: реалізовані довідкові лабораторії.
Вибрані довідкові лабораторії доступні для виявлення, функціональні та доступні.
Перевірка: Документація (LL), демонстраційне посилання та результати демонстраційного відео (LL).

MS4: пілотні проекти завершено та розповсюдження завершено.
Пілотну роботу та роботу з поширення завершено. Усиновлення триває.
Перевірка: результати пілотного проекту (HBRS), результати поширення (CPNU), результати проекту (LL).

Імплементація проєкту

В рамках проєкту співробітники кафедри радіотехнічних та вбудованих систем розроблюють дві віддалені лабораторії з перетворювальної техніки, які дозволятимуть студентам віддалено виконувати лабораторні роботи з підвищуючих та понижуючих перетворювачів напруги постійного струму, керування яким буде відбуватися через розроблену в рамках проєкту систему керування дистанційними лабораторіями (LRMS) LabDiscoveryEngine.

Посилання на інформацію про сертифікатну програму, розроблену в рамках проєкту:

https://www.facebook.com/DepartmentRTES/posts/pfbid032G7Z7hfWmxfaUrFMuYH7DN8Tm3dNcdr62bwjwSTtVd4RiT8UqPPCRdapFCNnpQzYl