Мікропроцесорних та вбудованих систем 4-43

Лабораторія “Мікропроцесорних та вбудованих систем” є базовою навчально-науковою лабораторією кафедри радіотехнічних та вбудованих систем, яка широко задіяна в бакалаврській та магістерській освітній програмі 172 “Телекомунікації та радіотехніка”. В рамках бакалаврської програми здобувачі опановують “Вступ до фаху”, “Мікропроцесорні системи”, “Мікроконтролери в телекомунікаційних системах”, “Проектування телекомунікаційних пристроїв на одноплатних комп”ютерах” (вибірковий освітній компонент), “Сенсори та вимірювальні перетворювачі” (вибірковий освітній компонент), “Радіоелектронні системи” (вибірковий освітній компонент), “Супутникові навігаційні системи (вибірковий освітній компонент). З магістерської програми тут проходять лабораторні практикуми з дисциплін “Програмування вбудованих систем”, а також вибіркових дисциплін “Сенсори та виконавчі механізми радіоелектронних систем” та “Сучасні біомедичні сенсори”.

Лабораторія обладнана 10-ма сучасними персональними комп’ютерами, а також лабораторним обладнанням: багатофункціональні пристрої-приставки (осцилограф – функціональний генератор – логічний аналізатор) Instrustar ISDS-205Х (3 шт) та ISDS-205Х (3 шт), лабораторними джерелами живлення Uni-T UTP3303 (6 шт), мультиметрами DT-830B (10 шт). В цій же лабораторії викладачами кафедри РТВС проводяться лабораторні заняття з дисциплін мікропроцесорної техніки для здобувачів освітніх програм “Автомобільний транспорт” та “Галузеве машинобудування”.

Лабораторія оснащена різноманітними мікропроцесорними комплектами та спеціалізованим обладнанням, зокрема:

  • мікроконтролерними комплектами Arduino (6 шт) з платами розширення, датчиками та виконавчими механізмами;
  • відлагоджувальними платами Nucleo на базі мікроконтролерів STM32 (6 шт);
  • мікроконтролерними комплектами Waveshare OpenH743I-C Package A, на базі високопродуктивних контролерів STM32H7 (10 шт);
  • біомедичними цифровими сенсорами для вимірювання пульсу, ЕКГ, температури (по 3 шт кожен);
  • одноплатним промисловим персональним комп’ютером Janztek RPi 3B+ (1 шт);
  • бездротовими модулями зв’язку на базі інтерфейсів Bluetooth, Wi-Fi та спеціалізованих протоколів (8 шт);
  • комплектом розробника M5StickC ESP32-PICO Mini IoT Development Kit на базі  ESP32 (1 шт);
  • та іншого обладнання.